Wyniki konkursu

Podajemy wyniki Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego, które zostały ogłoszone podczas pikniku odpustowego, 1 października. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane zdjęcia. Niech wakacyjne wspomnienia, spotkania ze św. Franciszkiem i doświadczenia wiary pozostają w nas i promieniują Bożą radością na jesienne dni!

FRANCISZEK NA WAKACJACH

MIEJSCE 1
Święty Franciszek obejmujący Chrystusa

Magdalena Majdak
Nałęczów, 10.09.2017

Zdjęcie przedstawia kontur figury znajdującej się przy kościele św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Mimo że widzimy jedynie zarys postaci – Jezusa i św. Franciszka – ujęcie nieznanego artysty pozwala się domyślać pełnej spokoju, miłości i zrozumienia wymiany spojrzeń Świętego i Ukrzyżowanego, świadczącej o głębokiej relacji. Być może pierwowzorem rzeźby był XVII-wieczny obraz Bartolomé Estebana Murilla zatytułowany San Francisco abrazando a Cristo. Na wysokim postumencie, który pozwala uchwycić obie Postacie na tle nieba, widnieje napis:
ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU
WIELKI MIŁOŚNIK BOGA I BLIŻNICH
– OPIEKUN ZWIERZĄT  –

MIEJSCE 2
Niebo

Wiktoria Kosmal
Niebo, 26.08.2017

Kiedy jadąc przez uroczy, zacieniony lasek, minęłam tabliczkę z napisem „Niebo”, święty Franciszek jako pierwszy przyszedł mi na myśl. Zorganizowanie odpowiedniego obrazka z wizerunkiem Świętego, przyborów plastycznych, a później powrót w to samo miejsce były już tylko kwestią czasu. Święty wydawał się fantastycznie wychodzić na zdjęciach – świetnie szło mu zwłaszcza utrzymywanie pozy 😉 Spędzone na robieniu zdjęć minuty mijały szybko. W końcu, uchwycony został nie tylko św. Franciszek, ale cała dobrze bawiąca się rodzina. Pozostaje tylko mieć nadzieję że kiedyś to spotkanie się powtórzy, tyle że następnym razem z prawdziwym Franciszkiem, w prawdziwym niebie.

MIEJSCE 3
„W Nim było życie”

Daria Domańska
Kalwaria Pacławska, 25.07.2017

Wakacje są czasem zabiegania i łatwo jest zapomnieć o Chrystusie, który powinien być na pierwszym miejscu w naszym życiu, ponieważ On pamięta o nas każdego dnia. Podczas moich wakacji udało mi się trwać w ciągłej łączności z Bogiem pomimo zawirowań. Pogłębiło ją spotkanie ze świętym Franciszkiem oraz Krzyżem świętego Damiana. Moim Asyżem podczas rekolekcji była parafia oo. Franciszkanów pw. św. Antoniego z Padwy. Usłyszałam tam piękne słowa franciszkanina o ubogim życiu, oddaniu, ufności i mocnej wierze św. Franciszka. Kolejnym cudownym miejscem była Kalwaria Pacławska, Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Odnalezienia Krzyża Świętego, gdzie zobaczyłam Krzyż św. Damiana, który poruszył moje serce jak wcześniej św. Franciszka, który modląc się przed Nim został powołany do odbudowy Domu Bożego oraz świadczenia, że „Miłość nie jest kochana”, gdzie utwierdzają nas słowa Ojca Pio „Prawdziwa Miłość karmi się z Krzyża”. Mnie powołał do odnowy mojej wiary i ponownego nawrócenia.

WIARA NA WAKACJACH

MIEJSCE 1
„Oto ja, służebnica Pańska”

Daria Domańska
Halinów, 10.07.2017

Moja wiara podczas wakacji nie miała wakacji. Zgłębiałam ją poprzez modlitwę Słowem Bożym oraz tajemnicami różańca świętego, a w tym wszystkim wspierały mnie bliskie osoby. „Gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” Mt 18,20. Zachwycającym odkryciem było to, że jest ona jak maleńkie ziarenko gorczycy, które zostało dopiero teraz podlane miłością, ufnością i modlitwą, aby mogło wykiełkować i wzrastać ku górze, ku promiennemu ciepłu Kochającego Ojca w Niebie, który zatroszczy się w swoim miłosierdziu, żeby nie zostało zniszczone przez zło.

MIEJSCE 2
Jezus na Ciebie czeka

Dominik Świerczyński
Łowicz, 10.07.2017

Zdjęcie zostało zrobione w Kościele Ojców Pijarów w Łowiczu. Fotografia przedstawia konfesjonał ulokowany w pobliżu wejścia do Kościoła, w ciemnym pomieszczeniu. Obraz ten wzbudza aurę tajemniczości i zachęca do refleksji. Widok ten urzekł moje serce, więc postanowiłem uwiecznić go na fotografii.

MIEJSCE 3
„Krzyż jest życie”

WW3

Tomasz Korpysz
Chełm, 29.06.2017

Pisząc o krzyżach „na zimnym kamieniu” i o tym, że „krzyż jest życie już wiek dziewiętnasty”, Cyprian Norwid nie precyzował, o jakich krzyżach mowa. Ten konkretny znajduje się na starym cmentarzu prawosławnym w Chełmie.